Gru 26 2016

Zabytki historyczne w Kwidzynie

Autor: o godz. 04:03 kategoria: Bez kategorii

Niezwykła historia, ciekawe zabytki oraz malownicze widoki – to tylko niektóre atuty miejscowości, jaką jest Kwidzyn [wyszukaj na: wikipedia.pl]. Piękno tego miasta wprawiło w zachwyt już niejedną osobę. Turyści chętnie wracają do tego miejsca. Kwidzyn jest miastem położonym na północy kraju. Niesamowita miejscowość należy do województwa pomorskiego. Zlokalizowana jest nad rzeką Liwą – prawym dopływem Nogatu. Znajduje się w odległości 5 km od Wisły.

Sporo ośrodków oferuje tanie i dobre noclegi. Kwidzyn wyróżnia się spośród innych pomorskich miast dużą ilością miejsc noclegowych [wyszukaj na: Kwidzyn – meteor-turystyka.pl] dla osób, które chciałyby pobyć tu dłużej. Baza noclegowa zapewni przede wszystkim wspaniały wypoczynek. Warto wybrać się na wakacyjny wyjazd właśnie do tej pięknej miejscowości.

Zabytki oraz piękna architektura miasta z pewnością wzbudzą zainteresowanie zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Ciekawym obiektem jest budynek wolnomularzy. Koszt jego budowy wynosił około 4900 talarów. W gmachu znajdowały się trzy sale, pomieszczenia administracyjne, mieszkanie zarządcy, a także sala spotkań. W dniu 25 czerwca 1825 roku miała miejsce uroczystość poświęcenia siedziby wolnomularzy. Później dokonano przebudowy obiektu. Po roku 1933 przejęło go NSDAP. Urządzili w budynku centralę partyjną dla Kwidzyna. Po II wojnie światowej zamieszkały tu zakonnice. Styl obiektu to klasycyzm dla starszej części oraz brak cech stylowych dla młodszej. Dzisiaj właścicielem jest Zgromadzenie Sióstr Bernardynek Misjonarek.

W Kwidzynie warto zobaczyć zabytkowy ratusz. Znajduje się on przy ulicy Braterstwa Narodów. Wzniesiono go w centrum miasta przed 1336 rokiem. Budynek był przebudowywany oraz zniszczony w wyniku pożaru. Odbudowano go w latach 1878-1880. Styl ratusza to neogotyk z wykorzystaniem reliktu gotyckiej wieży. Wieża znajduje się od strony południowo-wschodniej. Ratusz zbudowany został na planie prostokąta. W centralnej części obiektu zlokalizowane zostały schody opierające się na ceglanej kolebce.

Przy Placu Plebiscytowym 1 w Kwidzynie znajduje się budynek powstały w latach 1864-1866. Projektantem był Gustaw Reinchert. Dekorację rzeźbiarską (obecnie nieistniejącą) wykonał Heinrich Medem. Od roku 1945 znajdowała się tu siedziba Sądu Powiatowego. Po roku 1975 znalazł tu swoją siedzibę Sąd Rejonowy. Budynek powstał w stylu eklektycznym z elementami neogotyku oraz neorenesansu.

Na razie brak odpowiedzi

Adres Trackback | RSS komentarzy

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.