Lut 24 2017

Wakacyjna aktywność w Pobierowie

Autor: o godz. 04:06 kategoria: Bez kategorii

Jednym z piękniejszych miast na polskim wybrzeżu jest niewątpliwie Pobierowo. Słynie przede wszystkim z pięknych, zielonych terenów i lasów, w których znajduje się wiele ośrodków wypoczynkowych i domków letniskowych. Dlatego też znakomicie w krajobraz tego miasta wpisuje się bardzo ciekawie wymyślony zegar kwiatowy, który stanowi jedno z popularniejszych miejsc w mieście. Przyciąga on wszystkich będących w Pobierowie turystów i należy on do najczęściej fotografowanych tutejszych miejsc. Położony on jest na pagórku i to właśnie z kwiatów ułożone są wszystkie cyfry oraz napis, również z kwiatów i przedstawia on nazwę miasta. Jest to wszystko pięknie dobrane i mozaika kwiatowa prezentuje się wręcz znakomicie. Co najważniejsze jest tutaj znakomicie rozwinięta baza wypoczynkowa lecz należy pamiętać o wcześniejszej rezerwacji, Pobierowo słynie z noclegów na wysokim poziomie.

Największą atrakcją zaś jest przepiękna, bardzo długa i dość szeroka plaża, która znajduje się na całej długości miasta i jest bardzo blisko, od głównej ulicy zaledwie kilkadziesiąt metrów drugi. Jest to idealne miejsce do wypoczynku, dzięki temu, że jest tak blisko miasta i wielu ośrodków wypoczynkowych można ze sobą wziąć wiele wyposażenia takiego jak leżaki czy trochę jedzenia na długi nadmorski wypoczynek. Przy ulicy Grunwaldzkiej, która jest główną ulicą Pobierowa i biegnie wzdłuż plaży znajduje się największa ilość atrakcji, to właśnie wzdłuż tej ulicy znajdziemy ogromną większość wszystkich atrakcji, restauracji, klubów i dyskotek.

Również przy głównej ulicy znajduje się park linowy, dokładnie na skrzyżowaniu z ulicą Moniuszki. Jest to dość spory park z dużą ilością przeszkód, posiada ich aż 58 oraz 64 platformy. Wszystko jest podzielone na różne poziomy trudności, tak więc nie ważne czy jesteśmy w takim miejscu pierwszy raz i dopiero chcemy się nauczyć tego typu sportu czy jesteśmy zaawansowanymi osobami i chcemy doznać prawdziwych emocji i podwyższyć sobie adrenalinę. Podział tras jest bardzo prosty – zielona jest trasą dla początkujących, żółta dla tych nieco bardziej zaawansowanych a czerwona tylko dla profesjonalistów. Czas przejścia wszystkich przygotowanych przeszkód jest zależny od wyboru trasy, na najłatwiejszej jest to około 15 minut, ale już na trasie czerwonej może to być nawet godzina, tak więc trzeba mieć kondycję i wytrzymałość.

Na razie brak odpowiedzi

Adres Trackback | RSS komentarzy

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.