Mar 15 2017

Uzdrowisko w Nałęczowie – znane od dawna miejsce wypoczynkowe

Autor: o godz. 08:18 kategoria: Bez kategorii

Na Pojezierzu Kujawskim wiemy już, że można prawdziwie wypocząć wśród natury. Teraz czas na kolejne takie miejsce. Położony w województwie lubelskim Nałęczów, to jedno z najchętniej odwiedzanych miast w tym regionie. Szczególną zaletą tego miejsca i zachętą dla turystów są jego lecznicze właściwości. Specyficzny mikroklimat Nałęczowa oraz liczne walory przyrodnicze przyczyniły się do powstania uzdrowiska o profilu wyłącznie kardiologicznym. Leczy się tu głównie chorobę wieńcową, nadciśnienie, nerwice serca, stany ogólnego wyczerpania psychofizycznego, a także przeprowadza rehabilitacje dla pacjentów po zawale i operacjach serca.

Pierwsze zalążki uzdrowiska w Nałęczowie datuje się na 1817 rok, kiedy to analiza chemiczna potwierdziła dobroczynne działanie tamtejszych wód. Coraz liczniej przybywający do miasta kuracjusze, wymusili budowę pierwszego obiektu leczniczego, znanego obecnie jako Stare Łazienki. Za prawdziwy początek nałęczowskiego uzdrowiska uznaje się rok 1878.

W ciągu wielu lat działalności miejsce to stopniowo wzbogacało się o coraz to nowsze obiekty – Sanatorium, Park Zdrojowy i Szpital Kardiologiczny, urozmaicając tym samym ofertę w najnowocześniejsze zabiegi, terapie, aparaturę i metody leczenia. Dla chorych dostępnych jest obecnie ponad sto różnych zabiegów, w tym z zakresu kinezyterapii, fizykoterapii, hydroterapii i diagnostyki.

Na terenie uzdrowiska działa także SPA Nałęczów, w którym do dyspozycji jest kompleks basenowy, salon kosmetyczny oraz fryzjerski i strefa zabiegów dla zdrowia i urody. Równie bogata, co różnorodna baza noclegowa miasta, zawiera w sobie takie obiekty jak: Termy Pałacowe, Pawilon Angielski, sanatoria: Książę Józef i Fortunat, Szpital Kardiologiczny, Jesienna Rezydencja i Willa Uciecha. W ich wnętrzu zorganizowane są bazy zabiegowe, restauracje, kawiarnie i miejsca na sen. Nałęczów ma w swojej ofercie noclegowej zarówno pokoje standardowe, jak i luksusowe oraz apartamenty w różnych cenach.

Już w XVII wieku zaczęto zauważać i doceniać lecznicze właściwość Nałęczowa. W niedługi czas miasto stało się stolicą życia intelektualnego narodu, a rozsławili je polscy pisarze, tacy jak Żeromski, Prus i Sienkiewicz. Czerpiąc z tej ponad 200-letniej tradycji, Nałęczów oferuje obecnie szerokie usługi w zakresie leczenia i rehabilitacji. Jest także docenianym miejscem wypoczynkowo–rekreacyjnym. Warto je odwiedzić mając na uwadze swoje zdrowie oraz profilaktykę chorób cywilizacyjnych.

komentarze 2

komentarze 2 do wpisu “Uzdrowisko w Nałęczowie – znane od dawna miejsce wypoczynkowe”

  1. Apperdnia 26 Mar 2017 o godz. 14:32

    200 lat historii, nieźle 🙂

  2. Miladnia 08 Kwi 2017 o godz. 07:56

    Ciekawie brzmią te opowieści o Nałęczowie, czas chyba pakować manatki, znaleźć nocleg i zostać tam na kilka dni:)

Adres Trackback | RSS komentarzy

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.