Kwi 22 2017

Świetny pomysł na wakacje w Wiżajnach

Autor: o godz. 15:19 kategoria: Bez kategorii

Od jakiegoś czasu dużym zainteresowaniem ze strony turystów cieszą się także inne rejony niż polskie góry oraz Wybrzeże Morza Bałtyckiego. Coraz więcej osób, które znudzone są nieco intensywnym miejskim życiem, decydują się na przynajmniej kilkudniowy pobyt na Podlasiu. Piękne krajobrazy, spokój na łonie natury, przepyszna regionalna kuchnia – tego właśnie można się spodziewać, planując urlop w tym rejonie. Ciekawym miejscem na wypoczynek są Wiżajny – w powiecie suwalskim.

Od razu można podkreślić, że Wiżajny są miejscowością coraz częściej odwiedzą przez turystów z innych zakątków naszego kraju. To tłumaczy, dlaczego z sezonu na sezon szybciej rozwija się tutejsza infrastruktura noclegowa [wskazówki na> ].

Podczas urlopu w Wiżajnach powinno się zdecydowanie odwiedzić malowniczy Suwalski Park Krajobrazowy [wskazówki na> spk.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=38], który obfituje w niezwykłe, zapierające dech w piersi krajobrazy. Jako ciekawostkę można dodać, że w tym momencie na terenie parku zlokalizowane są cztery rezerwaty. Jeden z nich obejmuje słynne jezioro Hańcza – najgłębsze w Polsce. W parku znajduje się łącznie około 25 jezior, głównie w jego centralnej części.

Warto zaznaczyć, że samo jezioro Hańcza to miejsce, które jest bardzo chętnie odwiedzane przez nurków. Głębokość zbiornika wodnego, a także jego bardzo wysokie ściany podwodne powodują, że jezioro jest po prostu idealnym miejscem do uprawiania nurkowania. Wielbiciele aktywnego wypoczynku na łonie przyrody mogą zdecydować się także na spływ kajakowy Czarną Hańczą.
Przy okazji chcemy przypomnieć Wam jeszcze raz nasz wpis o Chałupach [wskazówki na>labatra.pl/czas-na-urlop-chalupy-511/].

Urozmaicony krajobraz w gminie Wiżajny jest odpowiedzialny za określanie jej mianem “Bieszczadów Północy”. Na terenie występuje wiele zbiorników wodnych, a konkretnie 40 jezior, których powierzchnia przekracza 1 ha. Można tutaj także skorzystać z szeroko pojętych atrakcji, które związane są z tzw. turystyką wodną. Wędkarstwo, pływanie kajakiem, łodzią, a także spływy kajakowe – to tylko nieliczne z aktywności cieszących się sporym zainteresowaniem.

Na razie brak odpowiedzi

Adres Trackback | RSS komentarzy

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.