Lut 17 2017

Sercem Bystrzycy Kłodzkiej jest rynek

Autor: o godz. 17:26 kategoria: Bez kategorii

Bystrzyca Kłodzka to niezwykle urokliwe miasteczko, położone w województwie dolnośląskim, liczące niewiele ponad 10 tysięcy stałych mieszkańców. Miejscowość jest chętnie odwiedzana przez turystów za sprawą licznych zabytków, a także wszechobecnej ciszy i spokoju, które gwarantują wspaniały relaks z dala od szumu cywilizacyjnego. Położona jest w samym sercu Kotliny Kłodzkiej, czyli jednego z najpiękniejszych obszarów Dolnego Śląska. Ponadto około 15 kilometrów dzieli nas od granicy czeskiej.

Sercem Bystrzycy jest Rynek, na którym koncentruje się nie tylko życie społeczne, ale także kulturalne i turystyczne. Kolorowe kamienice zachęcają do spoczynku w jednej z wielu restauracji i kawiarni, w których można spróbować miejscowych specjałów. Na uwagę zasługuje z pewnością okazały ratusz, znajdujący się w centrum, tak zwanego Dużego Rynku. Jego pierwotna wersja znana jest już ze średniowiecza, jednak w wyniku pożarów zachowała się przebudowana w stylu renesansowym forma głównego budynku miasta.

Bystrzyca Kłodzka zlokalizowana jest w jednym z najatrakcyjniejszych miejsc na Dolnym Śląsku. Zaledwie kilkanaście kilometrów dzieli nad od najpiękniejszej podziemnej groty w Polsce – Jaskini Niedźwiedziej. Rozciąga się w masywie Śnieżnika, na prawym zboczu Doliny Kleśnicy w Górze Stromej. Wnętrze kryje niezwykłą szatę naciekową, która nie ma co ukrywać, przenosi nas w zupełni nowy świat, wręcz bajkowy. Pierwszą komorę odkryto w 1966 roku. Stalaktyty, stalagmity, stalagnaty, polewy, perły jaskiniowe i wiele, wiele innych zadziwiających form, wykształciły się dzięki specyficznemu mikroklimatowi w jaskini, który tworzą stabilna temperatura w granicach około sześciu stopni Celsjusza, słabe ruchu powietrza, a także wilgotność powietrza na poziomie 100%.

Miasteczko jest doskonałym miejscem, w którym można podziwiać wszystkie walory Dolnego Śląska. Na atrakcyjność Bystrzycy Kłodzkiej wpływa również dobrze rozwinięta i urozmaicona infrastruktura noclegowa, która umożliwia turystom szeroki wybór, począwszy od domków letniskowych, gospodarstw agroturystycznych, a skończywszy na luksusowych hotelach i apartamentach.

Jednym z bardziej luksusowych obiektów jest Hotel Castle, położony w centrum miasteczka w urokliwym, zabytkowym budynku, który bardzo przypominana bajkowy pałacyk. Goście mogą wypoczywać w 13-u, gustownie urządzonych wnętrzach, utrzymanych w królewskim stylu. Dużą popularnością cieszy się także hotelowa restauracja, w której można skosztować dań regionalnych, jak i z międzynarodowych.
Bystrzyca Kłodzka to z pewnością perełka Dolnego Śląska, która cicho świeci w blasku większych sąsiadów.

Na razie brak odpowiedzi

Adres Trackback | RSS komentarzy

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.