Gru 24 2016

Noclegi w Gąskach

Autor: o godz. 21:06 kategoria: Bez kategorii

Najbardziej znaną miejscowością gminy Mielno jest siedziba samorządu. Nieopodal Mielna znajduje się nie mniej atrakcyjna wieś letniskowa. Mowa o Gąskach. W przeciwieństwie do stolicy gminy, Gąski przyciągają przede wszystkim spokojem i ciszą. Panuje tu też prozdrowotny mikroklimat. Powietrze nasycone jest wręcz jodem. Sama miejscowość liczy sobie zaledwie 400 mieszkańców. Mimo to z łatwością znaleźć tu można noclegi {Meteor}. Kwatery można wynająć nawet w pałacu powstałym pod koniec XIX wieku. Zresztą rodowici mieszkańcy również oferują pokoje w swoich prywatnych domach. Baza noclegowa przedstawia się więc na bardzo przyzwoitym poziomie. Na terenie wsi funkcjonują również pensjonaty i gospodarstwa agroturystyczne.

Do Gąsek można przybyć nie tylko w celu podratowania zdrowia ale również urody. Drugim skarbem obok wyjątkowego powietrza jest glinka. Znajduje się ona między innymi koło latarni morskiej. Wykorzystywanie glinki jest powszechne w kosmetologii. W Gąskach ten produkt będziemy mieć zupełnie za darmo. Wystarczy wybrać się do Latarni Morskiej. Rozpościera się z niej przepiękny widok na całe morze Bałtyckie. Do latarni prowadzą kręte schody. Sama Latarnia ma wysokość ponad 50 m i jest drugą co do wielkości latarnią nad polskim wybrzeżem. Na miejscu można zakupić pamiątki, funkcjonuje też mała gastronomia. W Gąskach bez problemu znajdziemy również restauracje czy bary gdzie można zjeść smaczną morską rybkę. Miejscowość może więc pochwalić się doskonałym zapleczem turystycznym.

Będąc w Gąskach warto postawić przede wszystkim na aktywną turystykę. Przez wieś przebiega międzynarodowy, bo prowadzący aż do Francji szlak turystyczny. Można również z Gąsek wybrać się czy to pieszo czy to rowerem do położonego nieopodal Mielna. Kusi ono przede wszystkim młodych ludzi intensywnym życiem nocnym. W Gąskach nie brakuje jednak również miejsc gdzie można dobrze się zabawić. Na miejscu znajdują się dyskoteki i kluby nocne. Na terenie wsi można ponadto dokonać zakupu przepięknej bursztynowej biżuterii. Liczne pamiątki sprzedawane są głównie w centrum miejscowości, nieopodal latarni. Choć Gąski są głównie miejscowością letniskową to posiada również cechy miejscowości letniskowej. Sprzyjają temu warunki-powietrze nasycone jodem, pokłady glinki w morzu. Wioska łączy w sobie klimat sennej miejscowości i prawdziwej riwiery.

Na razie brak odpowiedzi

Adres Trackback | RSS komentarzy

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.