Lut 26 2013

Moje Mikołajki

Jak wiecie z opisu na stronie mieszkam i pracuję w Mikołajkach. Jest to piękne miasto leżące w województwie warmińsko- mazurskim, należy do Krainy Wielkich Jeziora Mazurskich.  Moje miasto znam od urodzenia, mogę o Nim dużo powiedzieć, ale nie będę Was zanudzać moim życiem osobistym, powiem Wam lepiej co warto zobaczyć w tym przepięknym miasteczku:

  • Stację Badawczą PAN
  • Skansen Galindów
  • Bunkry nad jeziorem Mamry
  • Park zabytków Warmii i Mazur
  • Przystań jachtową

Do Mikołajek zazwyczaj przybywają turyści interesujący się żeglarstwem, pod tym względem miasto jest bardzo dobrze rozwinięte, nazwano je nawet “stolicą” Polskiego żeglarstwa, miasto posiada dużą zagospodarowaną plażę, kawiarnie, puby oraz tawerny, które kuszą dobrym jedzeniem i piciem. Oprócz jezior do atrakcji okolic Mikołajek zalicza się parki i lasy.

 W lasach można zaobserwować takie zwierzęta jak sarny, jelenie, wilki, łosie, żurawie, bobry i wiele innych gatunków, które ciężko spotkać na innych terenach Polski. Co do roślinności  można wyróżnić: jałowiec halny i turzyca patagońska, wierzba lapońska, brzoza niska, rab zwyczajny, dąb, wiąz górski, lipa drobnolistna, buk zwyczajny, sasanka wiosenna, arnika górska, grzybień biały. W lasach jak i nad jeziorami każdy miłośnik przyrody coś dla siebie znajdzie.

 

 

 

 

 

 

Możliwość komentowania Moje Mikołajki została wyłączona

Komentowanie wyłączone.