Mar 06 2017

Jak wypoczywać w Skorzęcinie?

Autor: o godz. 18:39 kategoria: Bez kategorii

Skorzęcin jest miejscowością położoną w województwie wielkopolskim. To jedno z miejsc, które chętnie odwiedzają turyści lubiący różne formy wypoczynku. Spędzając w Skorzęcinie urlop, można wypoczywać nad wodą, poznawać malownicze szlaki turystyczne lub postawić na typowo aktywny wypoczynek. Ta nieduża wielkopolska miejscowość jest idealna zarówno na urlop, jak i wypad na długi weekend.

Jezioro Niedzięgiel jest miejscem, które przyciąga największą ilość wczasowiczów wypoczywających w Skorzęcinie. Dlaczego? Oczywiście ze względu na fakt, iż to właśnie tam czeka na nich najwięcej atrakcji. Nad jeziorem znajduje się plaża, na której można wygrzewać się na słońcu. W samym zbiorniku wodnym wytyczone jest kąpielisko, w którym można pływać. Osoby, które nie przepadają za pływaniem, mogą zdecydować się na skorzystanie z usług miejscowej wypożyczalni sprzętu, gdzie można wypożyczyć rowerki wodne, łódki i kajaki. W Skorzęcinie można spróbować swoich sił także w nieco innych wodnych sportach, na przykład w windsurfingu. Miłośnikom wodnych atrakcji polecamy także odwiedzić położony niedaleko Czaplinek, w którym można cieszyć się dwoma zbiornikami wodnymi.

Mimo że to wodne atrakcje cieszą się największą popularnością, nie można nie wspomnieć o tym, iż w  znajdują się tu szlaki turystyczne odpowiednie zarówno dla zapalonych piechurów, jak również dla osób preferujących jazdę na rowerze. Tereny wokół miejscowości są zalesione, dzięki czemu można wybrać się na wycieczkę, w czasie której odetchnie się świeżym powietrzem, a także pozna najbliższe okolice.

Poza atrakcjami, które spodobają się osobom aktywnym, w Skorzęcinie nie brakuje także innego rodzaju niespodzianek. Osoby które wypoczywają w tej miejscowości ze swoimi pociechami z pewnością ucieszy wiadomość, że znajdują się tu place zabaw, gdzie nie brakuje huśtawek, zjeżdżalni czy lubianych przez dzieci drabinek. Działa także wesołe miasteczko, które przynosi najmłodszym wiele frajdy – karuzele, flippery i inne gry przynoszą wiele radości.

Skorzęcin jest miejscowością, którą chętnie odwiedzają turyści z różnych zakątków Polski – właśnie dlatego zaplecze noclegowe Skorzęcina  tego miejsca jest naprawdę duże (info Meteor). Turyści mają możliwość wynajęcia domku nad jeziorem, zatrzymania się w gospodarstwie agroturystycznym, pensjonacie, ośrodku wczasowym, a także w pokoju w prywatnym domu. Ceny noclegów różnią się w zależności od standardu obiektu.

Na razie brak odpowiedzi

Adres Trackback | RSS komentarzy

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.