Gru 24 2016

Dolina Pałaców i Parków w Jeleniej Górze

Autor: o godz. 22:30 kategoria: Bez kategorii

Jelenia Góra to niezwykle atrakcyjna miejscowość turystyczno – wypoczynkowa położona w samym sercu Sudetów. Rocznie to liczące niespełna osiemdziesiąt pięć tysięcy mieszkańców miasto odwiedza tysiące turystów, którzy są spragnieni górskich wędrówek, podziwiania piękna polskiej architektury, a także pragną podreperować stan swojego zdrowia. Wśród zabytków architektonicznych największą uwagę z pewnością przykuwa niezwykle malownicza Dolina Pałaców i Parków. To unikalne miejsce nawet na skalę europejską. Nic więc dziwnego, że obecnie trwają starania o wpisanie jej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Jak sama nazwa wskazuje w Dolinie Pałaców i Parków znajdziemy przepięknie odrestaurowane pałace, a także znajdujące się wokół nich zadbane parki krajobrazowe. Podczas spaceru można zobaczyć około trzydziestu obiektów świeckich takich jak: dziewiętnastowieczne rezydencje, zamki w stylu gotyckim, wieże obronne, a także renesansowe dwory. To iście królewskie miejsce to obowiązkowy punkt podczas wycieczki w Jeleniej Górze. Jednym z najpiękniejszych budynków jest Pałac Paulinum. Znajdziemy tam kilka tarasów widokowych, z których roztacza się fantastyczna panorama nie tylko na miasto, ale także na Karkonosze z górującym szczytem Śnieżki. Oprócz pięknych zabytków architektonicznych, turyści pokochali także niezwykłą magię i czar Karkonoszy. Przez wielu z nich uznawane są one za najpiękniejsze miejsce w całej Polsce i trudno się temu dziwić. Niezwykle malownicza i urozmaicona natura zauroczy niejednego turystę. Z pewnością niezapomnianych wrażeń dostarczy również wizyta nad Wodospadem Kamieńczyka. Trójstopniowa kaskada ma wysokość niespełna trzydziestu metrów i jest najwyższym wodospadem w Karkonoszach. To wspaniałe miejsce na odpoczynek, aby ukoić swoje uszy głośnym, a zarazem relaksującym odgłosem chlapania krystalicznie czystej wody o skały pośród bujnej roślinności.

Przeanalizowane przez nas typy noclegów w Jeleniej z meteora są różnorodne i tworzą niezwykle bogatą i bardzo dobrze rozbudowaną infrastrukturę turystyczną. Zadowoli ona najbardziej wymagających turystów, ze względu na dużą liczbę luksusowych hoteli i apartamentów. Jednym z chętniej wybieranych obiektów jest trzygwiazdkowy hotel. Goście pokochali królewskie wnętrza, z domieszką nowoczesności za niewielkie pieniądze. To niezwykle romantyczne miejsce, które idealnie sprawdzi się na wyjazd we dwoje. W hotelu można skosztować dań regionalnych oraz międzynarodowych. Jelenia Góra jest jednym z najatrakcyjniejszych miejsc w Polsce, które idealnie sprawdzi się na dłuższe wakacje jak i weekendowy wypad poza miasto.

Na razie brak odpowiedzi

Adres Trackback | RSS komentarzy

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.