Sty 20 2017

Co warto zobaczyć w Koninie?

Autor: o godz. 00:33 kategoria: Bez kategorii

Każda osoba, która lubi zwiedzać zabytkowe miejsca powinna choć na kilka dni zawitać do Konina. To miasto, które powstało jeszcze w XIII wieku, więc nie brak tam zakątków, których historia jest naprawdę długa. Dodatkowo Konin jest idealnym miejscem na spędzenie urlopu z dziećmi, ponieważ jest przygotowany również na odwiedziny najmłodszych.

Punktem, który obowiązkowo trzeba zobaczyć przebywając w Koninie jest Starówka. To miejsce, w którym znajduje się ratusz, ale także inne zabytkowe zabudowania. Większość turystów zwraca uwagę na kamienice, które powstawały w różnych wiekach – od XVI do XX. Podziwiając je, warto przyjrzeć się elewacjom oraz starannie wykonanym balkonom. Kamienice są regularnie odnawiane, zatem przez cały czas robią na zwiedzających naprawdę duże wrażenie.

Miejscem, które trzeba odwiedzić jest także bulwar nadwarciański. Ciągnie się tamtędy promenada, która jest jednym z ulubionych miejsc spacerowych mieszkańców miasta oraz spędzających tam urlop turystów. Nie brakuje tu punktów widokowych, z których można oglądać panoramę Przedmieścia Słupeckiego. Podczas spaceru należy zwrócić uwagę także na Most Toruński, czyli obiekt z kilkusetletnią historią, choć on też uległ lekkiej przebudowie w 2010 roku.

Wart uwagi jest także kościół św. Bartłomieja, czyli świątynia wybudowana jeszcze w XIV wieku. Jest on bardzo majestatyczny i bogato zdobiony, więc bardzo piękny. Nieopodal świątyni mieści się natomiast najstarszy polski znak drogowy, który został tam postawiony w 1151 roku. Jak już wcześniej wspomniano, w Koninie na nudę nie będą mogli narzekać także turyści spędzający urlop z dziećmi, ponieważ przebywając tam, można wybrać się nad jezioro lub basen, by zażyć wakacyjnej kąpieli. Miejscem ciekawym jest także Park Makiet, gdzie można zobaczyć modele, nawiązujące do różnej tematyki, między innymi filmowej.

Jak widać, w niewielkim Koninie jest kilka rozmaitych miejsc, których nie sposób nie odwiedzić. Najlepiej więc zaplanować urlop lub wakacje tak, aby trwały co najmniej kilka dni. Pomocne będzie wcześniejsze znalezienie kameralnych noclegów w Koninie. Ceny najtańszych z nich zaczynają się nawet od 20 złotych za dobę. Z pewnością pobyt w takim miejscu będzie jedną z przyjemniejszych form odpoczynku.

Na razie brak odpowiedzi

Adres Trackback | RSS komentarzy

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.