Sty 13 2017

Ciechocinek – atrakcje turystyczne

Autor: o godz. 08:46 kategoria: Bez kategorii

Ciechocinek to miejscowość uzdrowiskowa położona w malowniczych rejonach województwa kujawsko-pomorskiego. Każdego roku zarówno w celach uzdrowiskowych, jak i rekreacyjnych przybywają tutaj turyści z całej Polski, ale i Europy. Baza noclegowa miasta jest bogata w każdego rodzaju kwatery noclegowe – od ośrodków uzdrowiskowych, poprzez hotele i pensjonaty po gospodarstwa agroturystyczne (noclegi Ciechocinek z meteora). Każdy przyjezdny znajdzie tutaj odpowiednie dla siebie noclegi. Ciechocinek bowiem jest miejscowością zorientowaną na przyjezdnych i w nich upatrująca zysków. Dlatego też nie brakuje tutaj rozmaitych atrakcji turystycznych, mających przyciągnąć nie tylko kuracjuszy, ale i turystów.

Wśród atrakcji turystycznych Ciechocinka nie sposób nie wymienić przepięknego Parku Zdrojowego, wraz ze znajdującą się na jego terenie pijalnią wód o konstrukcji i architekturze w stylu szwajcarskim, muszlą koncertową wybudowaną z kolei na wzór stylu zakopiańskiego oraz fontanną ”Jaś i Małgosia”. Park jest również bogaty w rozmaitą, niekiedy bardzo unikatową roślinność oraz pomnik przyrody w postaci dębu szypułkowego. Poza Parkiem Zdrojowym godnym zobaczenia jest również dywan kwiatowy, znajdujący się przed dawnymi łazienkami. Ta przepiękna aranżacja kwiatowa każdego roku zmienia swój wygląd i projektowana jest na nowo za pomocą najbardziej zdobnych i kolorowych kwiatów. Dywan opasany jest trawnikiem, który nadaje całości piękną ramę. Na terenie Ciechocinka znajduje się również dworek prezydenta RP wraz z salami konferencyjnymi i częścią mieszkalną. Dworek ten służy prezydentowi podczas oficjalnych wizyt ważnych urzędników. Niewątpliwą atrakcją będzie dla turystów dziewiętnastowieczny Teatr Letni stanowiący atrakcję na skalę europejską zarówno pod względem architektonicznym, jak i stylistycznym. Turyści lubujący się w aktywnym wypoczynku z pewnością natomiast nie pominą jednego z licznych przebiegających przez miasto szlaków turystycznych pieszych oraz rowerowego, przeznaczonego dla bardziej ambitnych rowerzystów, pozwalającego jednak na poznanie okolicy od najlepszej strony.

Z pewnością nikt z przybyłych do Ciechocinka turystów i kuracjuszy nie będzie się tutaj nudził. Atrakcji turystycznych i ciekawostek mających zabawić przybyłych i umilić im czas spędzony na terenie miasta i w okolicy nie brakuje.

Na razie brak odpowiedzi

Adres Trackback | RSS komentarzy

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.