Lut 06 2017

Beskid Wyspowy w pełnej krasie

Autor: o godz. 05:59 kategoria: Bez kategorii

Beskid Wyspowy to pasmo górskie, które wchodzi w skład Beskidów. Położone ono jest pomiędzy doliną Raby, a kotliną Sądecką. Zawdzięcza swoją nazwę nietypowej topografii, gdyż charakteryzuje się występowaniem pojedynczych odosobnionych szczytów. Jest ciekawym pasmem, które warto nawiedzić.

Beskid Wyspowy [więcej informacji] oprócz nietypowej dla gór rzeźby terenu, charakteryzuje się występowaniem bardzo dużej, jak na powierzchnię pasma, liczby jaskiń. Do tej pory odkryto tu siedemdziesiąt cztery jaskinie oraz schroniska skalne. Dzięki tej bogatej bazie jaskiń jest chętnie odwiedzany przez grotołazów.

Największą grupą, jaka odwiedza te góry są w dalszym ciągu piechurzy (należałoby wspomnieć, że jest to stosunkowo rzadko wybierany kierunek podróży). Mają oni do wyboru trzydzieści dwa oficjalne szlaki piesze. Dzięki takiemu zagęszczeniu można bardzo dokładnie obejść Beskid. Większość tras prowadzi przez rezerwaty przyrody, takie jak: Białowodzka Góra nad Dunajcem, Kamionna, Kostrza, Luboń Wielki, Mogielica, Śnieżnica oraz Zamczysko nad Rabą.

Ze względu na niskie zainteresowanie Beskidem Wyspowym przez turystów, kiedy pojedziemy w ten rejon, zostaniemy bardzo dobrze ugoszczeni. Jest to jedna z jego niewątpliwych zalet. Można powiedzieć, że dla mieszkańców każdy turysta jest tu na wagę złota. Z tego to powodu dość skąpa do tej pory baza noclegowa [noclegi Beskidy] powoli się rozbudowuje. Generalnie nie jest trudno znaleźć tu noclegi, jednak rejon nie obfituje w hotele i duże kompleksy wypoczynkowe. Jadąc tam, powinniśmy nastawić się raczej na schronisko, pensjonat i agroturystykę.

Beskid Wyspowy posiada ponadto kilka ciekawych atrakcji, jedną z najnowszych jest wybudowana w roku 2008 wieża widokowa na Mogielnicy. Z racji tego, że Mogielnica jest najwyższym szczytem Beskidów, rozciąga się z niej wspaniały widok. Odkrywanie Beskidu Wyspowego może należeć do bardzo ciekawych doświadczeń, zwłaszcza dla osób rozpoczynających przygodę z górami. Jest to dobra rozgrzewka dla nowicjuszy przed poważniejszymi wyzwaniami.

Na razie brak odpowiedzi

Adres Trackback | RSS komentarzy

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.